Spotkanie ewaluacyjne... :-(

W dniach 2-3 czerwca odbyło się już 5, niestety ostatnie spotkanie, w ramach naszego projektu. Tym razem rozmawialiśmy co tak na prawdę udzało nam się osiągnąć w ciągu tych 10 miesięcy, co nam się najbardziej, a co najmniej podobało w projekcie, jakie inicjatywy zrealizowaliśmy, czego się nauczylismy a co nam najbardziej utrudniało realizację naszych pomysłów. Mieliśmy też czas, aby zastanowić się, nad tym co dalej z naszymi klubami i z naszym projektem...

 

Zdjęcia ze spotkania są dostępne tutaj!


Czas na działanie!

Już marzec... zima zelżała. Uczestnicy powoli zaczęli realizować swoje pomysły. W ich pracy wspierają ich tutorzy, którzy służą nie tylko pomocą, ale często są inspiracją do coraz to lepszych inicjatyw.


Pierwsze spotkanie w nowym roku 2012...

W dniach 2-5 lutego uczestnicy projektu spotkali się po raz piewszy w tym roku. Pierwsza rzecz, która ich spotkała to obwieszczenie króla:

"Drodzy rycerze i rycerki z Królestwa Liderii!
Wzywamy was do przybycia na wezwanie Króla do Królestwa Donaprawy. Nasze królestwo jest w niebezpieczeństwie: obywatele są bierni a jest wiele wyzwań które mogą być rozwiązane tylko przez mieszkańców królestwa a nie przez króla. Dlatego wzywamy was abyście przybyli i podjęli wyzwania a przez to uczyli się jak pokonywać trudności i te nauki zabrali później do swoich zamków i księstw. Początek naszej przygody rozpocznie się 2 dnia lutego, w czwartek, roku pańskiego 2012, trzydzieści pacierzy przed południem w sali tronowej Zamku im. Angelusa Silesiusa. Król liczy na wasze prawe serca i wasze liczne przybycie."

Uczestnicy w ciągu tego szkolenia pracowali nad diagnozą potzreb społecznośći lokalnych, zarządzaniem projektem oraz poznali różne źródła, które mogą sfinansować ich inicjatywy.

Zdjęcią są dostępne tutaj!


Grudniowe... przedświąteczne spotkanie

W dniach 10-11 grudnia br. uczestnicy spotkali się po raz ostatni w 2011. W astmosferze przedświąteczniej, w ferworze pisania listów Amnesty International, obchodząc Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka uczestnicy zaznajomili się z tajemnicami funkcjonowania organizacji międzyanrodowych takich jak Unia Europejska, Rada Europy oraz UNESCO. Jednocześnie poznali na czym polega demokracja w jej najbliższym obywatelom znaczeniu:-)

 

Zdjęcia dostępne są tutaj!


Po już drugim spotkaniu...

W dniach 5-6 listopada uczestnicy spotkali się po raz drugi. Wszyscy z uśmiechem i pewnym zaniepokojeniem oczekiwali kolejnych zajęć. Tym razem skupili się na zagadnieniach związanych z komunikacją, rolą lidera w zespole oraz zarządzaniem zespołem. 

 

Więcej zdjęć ze szkolenia dostępnych jest tutaj!


Po pierwszym spotkaniu...

W dniach 19-21 października uczestnicy spotkali się po raz pierwszy... Na początku nie do końca było wiadomo, czego można się spodziewać. Lecz w ciągu tych trzech dni staliśmy się prawdiwą grupą.

 

Zdjęcia z naszego spotkania dostepne są tutaj!


Po rekrutacji...

Zakończył się już proces rektutacji uczestników/uczestniczek do  "Klubingu z liderami". W projekcie wezmą udzial uczniowie i uczennice z następujących szkół:

 • Liceum Ogólnokszałcące nr 1i m. Bolesława Chrobrego w Brzegu
 • Pierwsze Publiczne Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Opolu
 • I Liceum Ogólnokształcące im. Jarosłąwa Dąbrowskiego w Rawicza
 • II Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Kędzierzynie-Koźlu
 • II Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Wyspiańskiego w Legnicy
 • III Liceum Ogólnokształcące im. Bohaterów Westerplatte w Głogowie
 • V Liceum Ogólnokształcące im. Jana Heweliusza w Legnicy
 • I Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Jeleniej Górze
 • Liceum Ogólnokształcące w Żaganiu
 • II Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana Kamila Norwida w Jeleniej Górze
 • Zespół Licealno-gimnazjalny w Długołęce
 • Zespół Szkoł Zawodowych i Licealnym im. Górników i Energetyków Turowa w Zgorzelcu

Klubing z liberami


Centrum Inicjatyw UNESCO z Wrocławia serdecznie zaprasza dolnośląskie, opolskie oraz lubuskie szkoły ponadgimnazjalne do udziału w projekcie edukacyjnym „Klubing z liderami”!

W sekcji do pobrania znajdują się:

 • zaproszenie dla szkół
 • formularz zgłoszeniowy dla uczniów

 


Projekt dofinansowany ze środków Programu Operacyjnego Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.